Horská 165/34, 435 43 Horní Jiřetín
info@stefan-eng.cz

Fotovoltaické systémy

Fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaické elektrárny představují v dnešní době rozumnou investici, která zabezpečí snížení finančního zatížení domácnosti, firmy nebo obce vlivem vysokých účtů za elektrickou energii a to na více jak 30 let.

Fotovoltaické elektrárny pro domácnost

Fotovoltaické elektrárny pro domácnosti fotovoltaické elektrárny pro rodinné domy Fotovoltaické panely umístěné na střeše rodinného domu vyrábějí během dne stejnosměrný elektrický proud, který je následně prostřednictvím střídače (měniče), převeden na proud střídavý. Připojení je možné jednofázové (240 V) do výkonu fotovoltaické elektrárny 4,6 kWp, nebo třífázové (400 V). Doporučujeme zapojení fotovoltaické elektrárny v režimu zelených bonusů, které umožňuje spotřebovávat vyrobenou elektřinu z fotovoltaické elektrárny přímo v místě výroby, tedy v domácnosti, kde je fotovoltaická elektrárna umístěna.

Fotovoltaické elektrárny pro firmy, průmysl a obce

Fotovoltaické panely umístěné nejčastěji na střeše budovy vyrábějí během dne stejnosměrný elektrický proud, který je následně prostřednictvím střídače (měniče), převeden na proud střídavý. Připojení je řešeno převážně jako třífázové (400 V).

Doporučujeme zapojení fotovoltaické elektrárny v režimu zelených bonusů, které umožňuje spotřebovávat vyrobenou elektřinu z fotovoltaické elektrárny přímo v místě výroby, tedy v prostorách podniku, kde je fotovoltaická elektrárna umístěna.